Andrzej Duda robi 10 proc. tego, co Bronisław Komorowski

Polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski porównał prezydenturę Bronisława Komorowskiego i Andrzej Dudy w temacie prowadzonej polityki zagranicznej.

Paweł Zalewski odniósł się do doniesień mówiących o sporze między prezydentem a szefem MSZ w sprawie prowadzonej polityki zagranicznej.

– Jeżeli porównamy politykę prezydenta z polityką rządu, to minister Waszczykowski nie prowadzi jej wcale, a prezydent Duda robi 10 proc. tego, co robił Bronisław Komorowski – ocenił polityk PO w Polsat News.

Gość programu mówił również o przejściu dwóch posłanek Republikanów do Prawa i Sprawiedliwości. – Widać, że konflikty zżerają ją od środka. Dziś największy konflikt jest między ministrem Ziobrą a prezydentem Dudą i pomiędzy prezydentem Dudą a Antonim Macierewiczem. To jest też konflikt między częścią klubu a prezydentem, częścią, która zajmuje się przygotowaniem ustaw sądowniczych. Jestem ciekaw projektów ustaw, które wyjdą z Kancelarii Prezydenta i co się z nimi stanie w Sejmie – skomentował Zalewski.

RP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!